Port Kamień pomorski

Jeden z najpiękniejszych w Polsce,

Nowoczesny port jachtowy na 240 miejsc postojowych, wybudowany w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Pięknie  położenie u stóp zabytkowego miasta, pełne zaplecze socjalne i techniczne, Doskonałe warunki wietrzne Zalewu Kamieńskiego oraz stale rozbudowywana baza, sprawiają, że Kamień Pomorski to godny polecenia ośrodek żeglarstwa w Polsce, gdzie odbywają się ważne imprezy żeglarskie o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Trasa Szlaku leży na głównej drodze wodnej prowadzącej ze stolicy Niemiec – Berlina poprzez Bałtyk do Skandynawii. Bliska odległość do Morza Bałtyckiego oraz bardzo dobry dojazd czyni to miejsce łatwo dostępnym.

 

Położenie geograficzne  53°58,3N  14°46,0'E

 

Urząd Morski w Szczecinie ustala dopuszczalne zanurzenie statków na torze wodnym w cieśninie Dziwna:

1. Dla odcinka toru od południowej granicy portu Dziwnów do pławy "K-1" - 1,5 m

2. Dla odcinka toru od pławy "K-1" do pławy "K-3" - 1,7 m

3. Dla odcinak toru od pławy "K-3" do obrotowego mostu drogowego w Wolinie  - 1,2 m

Powyższe ustalenie odniesione jest do średniego stanu wody 500 w porcie Dziwnów dla odcinka toru wodnego od południowej granicy portu Dziwnów do pławy nr 24 i średniego stanu wody 509 w porcie Wolin dla odcinak toru wodnego od pławy nr 24 do obrotowego mostu drogowego w Wolinie.

Zapas wody pod stępką na torach wynosi 0,7m. Jeżeli poziom wody jest większy - odpowiednio zwiększa się też dopuszczalne zanurzenie.