Port Gdańsk

Przystań jachtowa Marina Gdańsk została wybudowana w 1997 roku.

Przystań usytuowana jest wzdłuż Nabrzeża Szafarnia na Nowej Motławie, na wprost sławnego Żurawia Gdańskiego. Cyklicznie gościm  flotylle jachtów imprez takich jak: Baltic Sail, Regaty Heweliusza, Regaty o Puchar

Widok na przystań jachtową Marina Gdańsk

Prezydenta Miasta Gdańska i wielu innych. W 2000 roku gościliśmy też część jachtów uczestniczących w regatach wielkich żaglowców Cutty Sark Tall Ships Races.

Przystań znana jest również z organizacji imprez żeglarskich. Co dwa lata w Marinie organizowany jest Zlot Oldtimerów czyli starych żaglowców. 

Organizowana ma Motławie parada ponad 50-letnich żaglowców i jachtów przyciąga zawsze tłumy oglądających.

Corocznie organizowane są Regaty o Puchar Mariny Gdańsk ze stale rosnącą frekwencją i bardzo bogatym programem dodatkowym dla uczestników. Od lat gościmy na nich żaglarzy ze Szwecji i Niemiec. Są one wpisane do cyklu Pucharu Zatoki Gdańskiej, Pucharu Polski Jachtów Kabinowych oraz Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski.

Cyklicznie gościmy również jednostki biorące udział w największej gdańskiej imprezie jaką jest Baltic Sail. To wydarzenie co roku nabiera większej rangi i w ciągu kilku najbliższych lat na pewno będzie największą imprezą żeglarską organizowaną w Polsce. Ostatnie najważniejsze działania i

Tekst i żródło http://www.gdansk.pl/sport_nowy?kategoria=854&artykul=752