Porty

 Baza portów żeglarskich

Port Kołobrzeg

Kołobrzeska marina: znajduje się w rozwidleniu Persęty i Kanału Drzewnego, na Wyspie Solnej. Na wschodnim brzegu powstał budynek o bardzo ciekawej architekturze dachu, przypominającej morską falę.

Port Darłowo

Usytuowany w ujściu rzeki Wieprzy Port w Darłowie dzieli się na: Awanport, Port Darłówko oraz Port Darłowo. Wejście do portu osłonięte jest dwoma ponad 400 metrowymi falochronami (Falochron Wschodni 415 m - Głowica 21,5 m, Falochron Zachodni 464,6 m -Głowica 20 m oraz Ostroga Zachodnia 60,1 m). 

Port Sopot

Przepiekny port jachtowy Trzy baseny, w których przewidziano 103 miejsca postojowe: 63 miejsca dla łodzi o długości do 10 metrów i 40 miejsc dla łodzi o długości do 24 metrów. 

Port Kamień pomorski

Nowoczesny port jachtowy na 240 miejsc postojowych, wybudowany w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Pięknie  położenie u stóp zabytkowego miasta, pełne zaplecze socjalne i techniczne.

Port w Łebie

Port  żeglarski w Łebie.

Port Gdańsk

Przystań jachtowa Marina Gdańsk została wybudowana w 1997 roku. Przystań usytuowana jest wzdłuż Nabrzeża Szafarnia na Nowej Motławie, na wprost sławnego Żurawia Gdańskiego.

Port Władysławowo

Władysławowo  położone jest u nasady mierzei Helskiej, 48 km od Gdyni i 33 km od Helu.Turyści przyjeżdżają do Władysławowa dla morskiego klimatu z dużym nasłonecznieniem i bogatym w jod powietrzem oraz piaszczystej i szerokiej plaży. 

Port Świnoujście

Jest to   największy na polskim wybrzeżu port jachtowy w Świnoujściu - Basen Północny 53°54′48″N 14°16′28″E. Port jachtowy znajduje się w północno-wschodniej części centrum miasta, na wyspie Uznam, na terenie zabytkowych zabudowań dawnej stoczni, która funkcjonowała tu do lat czterdziestych ubiegłego stulecia.

Port Górki Zachodnie

Teren ujścia Wisły Śmiałej podlega administracyjnie pod port Gdańsk. Zgłoszenie wejścia i wyjscia należy zgłaszać w Bosmanacie Górki Zachodnie (kanał roboczy VHF 14).