Rejsy w Chorwacji

 

REJSY W CHORWACJI 2018

  CHORWACJA - CZARNOGÓRA/ 7 DNI/ REJS STAŻOWO - TURYSTYCZNY

 
Terminy:  1-8.09.2018
Uczestnicy: DOROŚLI
Czas trwania: 7 dni
Miejsce: CHORWACJA - CZARNOGÓRA - CHORWACJA
Jachty: Sun Odyssey 389 (rocznik 2016), Sun Odyssey 349 (rocznik 2015)
Trasa: Dubrownik, Cavtat/odprawa paszportowa/-Montenegro, Kotor/największy zabytek Czarnogóry/,Budva, Bar-Cavtat/ponownie odprawa paszportowa przy powrocie/,Dubrownik.
 

CENA od: 1295 zł.

       Ktoś powie, że znowu rejs po wodach Chorwacji. Nic bardziej mylnego. Co prawda zaczynamy rejs w Dubrowniku- Perle Adriatyku, ale naszym celem rejsu jest podziwianie piękna jeszcze dziewiczej Czarnogóry. Kraj choć niewielki jest niezwykle ciekawy i zróżnicowany krajobrazowo. Wybrzeże czaruje poszarpaną, górzystą linią brzegu. Wysokie, strome góry, wyrastające wprost z krystalicznie czystej wody tworzą niesamowicie spektakularną scenerię.

      O zbawiennym wpływie śródziemnomorskiej aury pisał już laureat Nagrody Nobla Ivo Andrić, określając czarnogórskie miasteczka jako miejsca wiecznej zieleni i słońca. Wybierzemy się do największej, skutej górzystymi pasmami Zatoki Kotorskiej, u stóp której leży portowe miasto Kotor, z najdalej na południe położonym fiordem Europy. Następnie skierujemy się do Parku Narodowego Durmitor, w całości wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, aby odkryć najgłębszy kanion Starego Kontynentu, oblany zielonymi owocami śródziemnomorskiej flory.
 
        Matka Natura nie żałowała Czarnogórcom oszałamiających pejzaży. Co do tego nie ma wątpliwości. Ich dopełnieniem są jednak dzieła rąk ludzkich – miasteczka, porty, monastyry. Jedne na wyspach, inne w skalnych ścianach pasm górskich. W Budvie, mniejszej siostrze Dubrownika, skosztujecie dojrzałych i wyrazistych smaków kuchni bałkańskiej, a dzięki lokalnej gościnności i szalonym nocom trudno będzie to miejsce opuszczać. Na wiele spokojniejszy, bardziej „duchowy” szlak, składają się miasto Perast, prawie wyłącznie złożone z kościołów, Wyspa Św. Stefana, będąca azylem dla wielu prominentów oraz wrośnięty w skalną wnękę prawosławny klasztor Ostrog – największe centrum prawosławia w tym kraju.
 
       Trudno nie zgodzić się ze słowami angielskiego poety Georga Byrona, który stwierdził, że „w chwili tworzenia się świata najpiękniejszym złączeniem morza i lądu musiało być czarnogórskie wybrzeże”. W każdym zakątku znajdziecie cuda nie tylko flory i fauny oraz idealne miejsce dla siebie. Czarnogóra – to wciąż nieznany zakątek, który czeka właśnie na Nas. Wasze oczy ucieszą również niezliczone cuda natury, które będziemy mieli okazje podziwiać.
 

             Trasa rejsu

 
            Dubrownik- Perła Adriatyku!
 
            Tego nie da się opisać ,to trzeba zobaczyć:)
 
             Cavtat
 
            Uchodzi za mekkę dla młodych duchem, czyli coś dla Nas:)- wieczorem na każdym kroku znaleźć można imprezę. Druga strona miasta zawdzięcza swemu położeniu- klimat sprzyja bujnej roślinności, miasteczko uchodzi za jedno z ładniejszych w całej Dalmacji. Stworzone przez Rzymian do dziś służy po to by tu wypocząć. Po to też tam popłyniemy:)
 
             Budva
 
            Stara część miasta została ukształtowana przez Wenecjan w XV w. Leży ona na wysuniętym w morze półwyspie. Tą okolicę zobaczyć należy koniecznie. W centrum mieści się cytadela- służąca zarówno za muzeum jak i za letni teatr. Wewnątrz znajdziemy kilka modeli okrętów i żaglowców. W kurorcie znajduje się także Casino Royale, znane z filmu o Jamesie Bondzie.
 
             Bar
 
            Bogata historia, liczne zabytki, jeden z najważniejszych portów Adriatyku- z tego właśnie słynie to miasto. Słynie też z najstarszego w Europie drzewka oliwnego – Stara Maslina, które podobno pamięta czasy Chrystusa. Urok kurortu podkreślają malownicze uliczki, kawiarenki i restauracje. Z otaczających miasto murów Starego Baru rozciąga się przepiękna panorama. Nową i starą część łączy wyjątkowej urody, piaszczysta plaża.
 
         
 
             Po tygodniu żeglowania w czarnogórskich klimatach na zakończenie rejsu wrócimy do Dubrownika.
 
          
    

Cena zawiera

 • Udział w rejsie, pozwolenie na żeglowanie po chorwackich wodach,
 • 7 dni (i 7 nocy) na jachcie Sun Odyssey 389 (rocznik 2016) lub Sun Odyssey 349 (rocznik 2015). Na jachcie znajduje się: wyposażona kuchnia (kuchenka, lodówa, piekarnik), minimum 1 WC z prysznicem + prysznic na rufie, ponton z możliwością dołaczenia silnika zaburtowego, oświetlenie, instrumenty nawigacyjne, radio, GPS, komplet map, tratwa ratunkowa, kapoki
 • Pościel, ręcznik


Cena nie zawiera:
 

Opłaty indywidualne

 • Dojazdu 

Opłaty z Kasy jachtowej

 • Wyżywienia (w tym załoga gwarantuje wyżywienie dla sternika)
 • opłat portowych 
 • Paliwa 
 • kosztów winiety do Czarnogóry
 • ubezpieczenia jachtu  oraz sprzątania końcowego
 • opłaty klimatycznej
 • wynajęcie silnika do pontonu
Wyżej wymienione opłaty pokrywane są ze wspólnej kasy jachtowej wynoszącej ok. 155 euro/os./tydzień uiszczanej w dniu rozpoczęcia rejsu przez każdego z uczestników. Skipper prowadzący rejs znajduje się na utrzymaniu załogi. Jest zatem zwolniony z w/w opłat. Ewentualne niewykorzystane fundusze z kasy jachtowej będą zwracane załodze po zakończeniu rejsu.

Co zabrać:

 • buty do pływania, maska, rurka
 • kurtkę przeciwdeszczową 
 • ciepły sweter lub polar
 • obuwie na miękkiej gumowej podeszwie
 • czapka
 • przybory toaletowe, krem z filtrem UV, ręczniki
 • okulary przeciwsłoneczne